Eglutės žaisliukų muziejus Miežiškiuose

Eglutės žaisliukų muziejus Miežiškiuose

Senovinių eglutės žaisliukų kolekcijos pradžia 2010 metų spalio mėnuo. Miežiškių bibliotekininkė Violeta Karklytė pakvietė miežiškėnus padovanoti senovinius eglės žaisliukus ir jų atributiką parodai „Prisiminus vaikystės eglutę“. Per pora mėnesių parodai buvo padovanota apie 200 vienetų įvairių eglės žaisliukų, girliandų ir kt.

Muziejaus eksponatus dovanoja žmonės iš visos Lietuvos. Šiuo metu kolekciją sudaro 1500 vnt. senų eglutės papuošalų ir atributikos. Kolekcijoje: įvairūs eglės žaisliukai, girliandos, kaukės, domino, karūnos, Seniai šalčiai, snieguolės, senos sovietinio laikotarpio eglutės, figūriniai žaislai iš vamzdelių ir karoliukų, snaigės, žaisliukai pagaminti iš: stiklo, plastmasės, vatos, metalo, popieriaus, folijos ir kt. Eglutės žaisliukų istorija glaudžiai susijusi su kultūra, politika ir menu. Manoma, kad pagal eglutės žaisliukus galima perskaityti šalies istoriją.

Muziejaus ekspozicija

Ekspozicija supažindina su eglutės puošimo tradicijomis, žaisliukų atsiradimu ir gamyba. Muziejuje rengiamos įvairios parodos, edukacinės programos, organizuojami renginiai.

Metai bėga, kaip žinia senus daiktus žmones išmeta, o ir žaisliukai dūžta. Maloniai kviečiame padovanoti prieškarinio bei sovietinio laikotarpio eglutės žaisliukų, atributikos, muziejui. Galbūt jūsų dovanotas kalėdinis eksponatas bus vienintelis ir nepakartojamas, kuris džiugins visus muziejaus lankytojus.


DSCF1935 DSCF1926

Adresas:
Eglutės žaisliukų muziejus
Nevėžio g. 26, Miežiškiai
38113 Panevėžio r.

El. p. zaisliukumuziejus@gmail.com

square-facebook-128

Scroll to top